KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12109222
*
nr 1210 9222
Erik Lindholm
(1919-1985), Sverige
Oljemålning, Monogramsign EL, "Stilleben med ljusstake". Olja på duk, 45x55
Erik Lindholm, svensk målare född 1919 i Skellefteå, död 1985.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 oktober 2018
kl 19:12:25
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/10 13:39:54
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Erik Lindholm
Erik Lindholm, svensk målare född 1919 i Skellefteå, död 1985.
Läs mer om Erik Lindholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik lindholm olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:53
-
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:11
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:23
*
Erik Lindholm
Erik Lindholm, svensk målare född 1919 i Skellefteå, död 1985.
Läs mer om Erik Lindholm
nr 1210 9222
Erik Lindholm
(1919-1985), Sverige
Oljemålning, Monogramsign EL, "Stilleben med ljusstake". Olja på duk, 45x55
Erik Lindholm, svensk målare född 1919 i Skellefteå, död 1985.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 oktober 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/10 13:39:54 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Erik Lindholm
Erik Lindholm, svensk mÃ¥lare född 1919 i SkellefteÃ¥, död 1985.Läs mer om Erik Lindholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: erik lindholm olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:53 -
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:11 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:23